Nežinote, kaip rūpintis savo auksiniais ir sidabriniais papuošalais? Mūsų juvelyrai paruošė šią atmintinę, kad žinotumėt, kaip išlaikyti savo juvelyrika nepriekaštingą lyg ką tik įsigijus iš juvelyrinių dirbinių salono.

Kaip prižiūrėti juvelyriką namie?

 • Jūsų papuošalai yra veikiami daugumos aplinkos veiksnių. Dažniausiai papuošalai kenčia nuo trinties, todėl auksas, nors ir patvarus, bet minkštas metalas (kaip ir sidabras) gali susibraižyti, nusidėvėti.
 • Nusiimkite papuošalus eidami miegoti, praustis, sportuoti ir panašiai. Vykdant šias veiklas pasipuošus, juvelyrika ne tik greičiau praras prekinę išvaizdą, bet gali sutrūkti, deformuotis, inkrustuotas akmuo gali dužti ar iškristi, o perlai – atsiklijuoti.
 • Juvelyriką reikėtų saugoti nuo chloro, kitų chemikalų. Palikite papuošalus namie, jeigu keliaujate į SPA arba norite paplaukioti baseine. Kai tvarkotės namuose, nusiimkite papuošalus arba dirbkite su pirštinėmis
 • Juvelyriniai dirbiniai taip pat yra veikiami naudojamų makiažo priemonių, kvepalų, plaukų lako. Visada pirmiau naudokite priemones, pavyzdžiui, pasikvepinkite ir tik po to įsiverkite auskarus ar užsisekite kaklo papuošalą. Taip sumažinsite neigiamą priemonių poveikį, kuriam ypač jautrūs yra perlai.
 • Juvelyriką laikykite sausoje aplinkoje, papuošalų dėžutėje, jei tokios neturite, sudėkite papuošalus į maišelius (geriausiai medžiaginius).
 • Papuošalus, inkrustuotus brangakmeniais ar pusbrangiais akmenimis, galite pamirkyti šiltame vandens ir muilo ar indų ploviklio mišinyje, itin švelniai tik prie akmenų pavalyti minkštu šepetėliu. 
  Toks valymo metodas griežtai netinka papuošalams su įklijuotais elementais (perlais, gintaru) ar inkrustuotais smaragdais.
 • Palikite papuošalus išdžiūti natūraliai arba sausinkite lengvai tapšnodami švelnia šluostele. Trindami papuošalus galite juos subraižyti. 
 • Sausam papuošalų valymui rekomenduojame naudoti specialiai juvelyrikai arba stiklui skirtas servetėles. Kitos šluostės ir popierinis rankšluostis gali subraižyti metalo paviršių.
 • Kartą per metus atneškite savo papuošalus profesionaliai apžiūrai. Papuošalus (pagal galimybes) galėsime išplauti ultragarso vonelėje, atlikti dalinį arba pilną atnaujinimą, taip jūsų papuošalams grąžinant prekinę išvaizdą.

Jei norite sužinoti daugiau, kaip galima valyti ir prižiūrėti tokius gaminius, galite pasikonsultuoti su mumis: patarsime, su kuriais brangakmeniais reikėtų elgtis atsargiau ir kokio tipo juvelyrikos valymo priemonės tinka.